TRE® online 5-týždňové

13.03.2024

Už si bol na nejakom kurze TRE? Už si sa to niekto naučil/naučila? Chcel/a by si to viac dostať do svojho života? Tento kurz je práve pre teba. Pozývame Ťa na skupinu, kde sa v bezpečnej atmosfére z pohodlia tvojho domova za 5 krát po 1 hodiny zopakuješ, posunieš na vyššiu úroveň unikátnu metódu ako uvoľniť stres a napätie von z tela jeho vlastnými prirodzenými mechanizmami (tras, chvenie). Niekoľkými jednoduchými cvičeniami sa naučíš naštartovať ozdravný proces tela. Dlhodobý kurz pomôže v tele vybudovať návyk, aby si v tom mohol/a pokračovať a tiež uvidíš ľahšie na sebe efekt TRE. . Metódu vyvinul David Berceli, keď vo svojich humanitárnych misiách (aj vo vojnových oblastiach) pozoroval, ako ľudia reagujú na stres a čo treba spraviť, aby sa vyhli najhorším dôsledkom. Nejde len o veľké traumy. Môžeme si uľaviť a svojpomocne odľahčiť od každodenného stresu. Kurzovné hodiny budú obohatené aj cvičeniami na uvoľnenie stresu počas dňa, sebareguláciu, uzemňujúce cvičenie, dychové cvičenia.

Miesto: u Vás doma cez platformu zoom

Čas a dátumy: streda od 8:00 - 9:00 (13.marec, 20. marec, 27. marec, 3. apríl, 10. apríl)

Počet miest je obmedzený

Potrebné pomôcky: karimatka, deka, vankúšiky, Bluetooth slúchadlá (alebo s dlhým káblom aj mikrofónom)

Cena: 150€, cena zahŕňa v sebe aj jedno polhodinové stretnutie naživo s lektorkou platné 6 mesiacov po kurze. 

Link na prihlásenie: https://forms.gle/DGf8hEd4Stq7iZH38</p>Lektorka: Jana Vyskočil. Je TRE poskytovateľka, dlhé roky pracuje s ľuďmi s traumami, či so zážitkami extrémneho stresu. Venuje sa aj krízovej intervencie a snaží sa učiť ľudí, aby si vedeli pomôcť sami a aktivovali svoje vnútorné zdroje. Venuje sa aj organizovaniu kurzu so zameraním na traumu vrátane TRE výcvikov. Ak potrebujete viac informácií, môžete ju kontaktovať na: rackovka@gmail.com   

Z kurzu online:

 Majka: "Online cvičenia v malej uzavretej skupinke veľmi odporúčam. Je to výborný spôsob ako si udržať "kontinuitu" v domácom cvičení, nápomocné boli praktické rady a tipy trénerky, keď sa niečo nedarilo alebo vyvstali otázky v procese cvičenia- či už nám samým či našim spolucvičiacim."

Michal: Ďakujem ešte raz za možnosť zúčastniť sa online kurzu TRE. Bola to pre mňa veľmi príjemná a prínosná skúsenosť. Na každé cvičenie som sa tešil. Keďže som pred online kurzom mal len pár skúseností z cvičenia podľa youtube videí, kurz mi pomohol upraviť cvičenia ktoré som z videí pochopil nesprávne a celkovo nasmerovať cvičenie - kedy ubrať, kedy pridať a čo mám vlastne cítiť pri trase, Trasenie svalstva sa počas kurzu u mňa podstatne zintenzívnilo. Každé cvičenie bolo mierne iné, inou kombináciou cvikov alebo ich obmenami čo nabáda k ďalšiemu skúšaniu a experimentovaniu s cvičeniami najefektívnejšími konkrétne pre vás. Viem si predstaviť že cvičenie formou prezenčného kurzu by bolo ešte lepšie, ale cvičenie z pohodlia domova má tiež svoje pozitíva. Janka cvičenie vhodne sprevádzala svojimi usmerneniami, takže nebolo potrebné myslieť na to aký cvik nasleduje ďalej alebo sledovať čas, ale mohol som dobre uvoľniť myseľ a sústrediť sa na svoje telo. Tiež bol, priestor na vysvetlenie našich otázok ktoré sa počas cvičenia a kurzu objavili.

Dominika: Online kurz TRE bol pre mňa veľmi podporný. Janka vedie skupinu veľmi trpezlivo a vnímavo. Aj keď to bolo v online priestore, vôbec to neubralo na kvalite-dal sa skĺbiť komfort domáceho prostredia a zároveň odbornosť profesionálneho vedenia. Janka ponúka množstvo modifikácií, vysvetľuje, citlivo pristupuje ku každému účastníkovi. Time management stretnutí bol presný, čo som veľmi oceňovala, keďže to boli ranné stretnutia. Kurz odporúčam začiatočníkom aj ľuďom s akou-takou praxou v TRE. Mne to prinieslo konzistentnosť, hlbšie napojenie sa na svoje telo, ale aj väčšiu flexibilitu v jednotlivých cvikoch.