TRE 7-týždňový ranný kurz so zameraním redukciu stresu

25.09.2023

Pozývame Ťa na skupinu, kde sa v bezpečnej atmosfére za  7 krát po 1 hodiny naučíš unikátnu metódu ako uvoľniť stres a napätie von z tela jeho vlastnými prirodzenými mechanizmami (tras, chvenie). Niekoľkými jednoduchými cvičeniami sa naučíš naštartovať ozdravný proces tela.  Dlhodobý kurz pomôže v tele vybudovať návyk, aby si v tom mohol/a pokračovať a tiež uvidíš ľahšie na sebe efekt TRE. Ak TRE robíš, pomôžeme Ti posunúť sa na ďalšiu úroveň. Metódu vyvinul David Berceli, keď vo svojich humanitárnych misiách (aj vo vojnových oblastiach) pozoroval, ako ľudia reagujú na stres a čo treba spraviť, aby sa vyhli najhorším dôsledkom. Nejde len o veľké traumy. Môžeme si uľaviť a svojpomocne odľahčiť od každodenného stresu. Kurzovné hodiny budú obohatené aj cvičeniami na uvoľnenie stresu počas dňa, sebareguláciu, uzemňujúce cvičenie, dychové cvičenia. 

TRE® je inovatívna séria cvičení, ktoré pomáhajú telu uvoľniť hlboké svalové vzorce stresu, napätia a traumy, bez potreby rozprávať. Cvičenia bezpečne aktivujú prirodzený reflex trasenia alebo vibrovania, ktorý uvoľňuje svalové napätie a upokojuje nervový systém. Keď je tento mechanizmus svalového trasu/vibrovania aktivovaný v bezpečnom a riadenom prostredí, telo je podporené k návratu do rovnováhy.

Napätie & Traumu Uvoľňujúce cvičenia (alebo TRE®) je založený na základnej myšlienke, že stres, napätie a trauma sú psychologické aj fyzické. Je podporený výskumami. Pri TRE® sa človek cíti príjemne a po ňom pokojne a vyrovnane. TRE® denne pomáha mnohým tisíckam ľudí na celkom svete.

TRE® je svojpomocný nástroj, jeden krát sa to naučíš a môžeš to používať ľubovoľne podľa potreby pre podporu svojho duševného zdravia a osobnej pohody.

Pri pravidelnom používaní to prináša:

⦁ Hlbšiu relaxáciu

⦁ Zlepšenie spánku

⦁ Zredukovanie bolesti

⦁ Väčšiu odolnosť

⦁ Redukciu pracovného stresu

⦁ Zlepšenie stability jadra (core)

⦁ Viac energie a vitality

⦁ Silnejšiu všímavosť

⦁ Rýchlejšie zotavenie

⦁ Posilnené vzťahy


Miesto: Vitálka, Suvorovova 2A, Pezinok

Čas: pondelky od 6:45 - 7:45 (V dátumoch: 25.sept, 2.okt, 9.okt,16.okt, 23. okt, 6.nov, 13.nov)

Priniesť: karimatku, deku, vankúšik, fľaša s vodou, pohodlné oblečenie (v priestoroch sú šatne)  

Cena: 210 €, v cene je zahrnutá brožúrka s cvikmi a polhodinové individuálne TRE stretnutie s lektorkou platné 3 mesiace po kurze.

Počet miest je obmedzený. 

Lektorka: Jana Vyskočil. Je TRE poskytovateľka, dlhé roky pracuje s ľuďmi s traumami, či so zážitkami extrémneho stresu. Venuje sa aj krízovej intervencie a snaží sa učiť ľudí, aby si vedeli pomôcť sami a aktivovali svoje vnútorné zdroje. Venuje sa aj organizovaniu kurzu so zameraním na traumu vrátane TRE výcvikov.  TRE® doniesla na Slovensko, kde rozbehla výcviky profesionálov v tejto metóde, aby sa mohla rozrastať a prinášať veľa účitku.  Ak potrebujete viac informácií, môžete ju kontaktovať na: rackovka@gmail.com