Spracuj svoju traumu s Flash technikou - online

23.02.2023

Každý posledný štvrtok v mesiaci 17:30-19:00 zaži na vlastnej koži v bezpečí domova jednu z najmodernejších a "evidence-based" techník na spracovanie zaťažujúcich zážitkov. Bez potreby hovoriť o zážitku, ba dokonca vôbec prežívať nepríjemné pocity.

Nechaj sa sprevádzať týmto procesom skúseným EMDR terapeutom. Požiadaní budete iba o anonymné "hlasovanie" zakliknutím čísla o miere záťaže na stupnici od 0 do 10 (PRED-PO). 

99% času budete myslieť na niečo príjemné. Technika pomáha "vybiť" negatívny emočný náboj, čím robí zážitok menej obťažujúcim v súčasnom živote. 

Je možné si dopredu pripraviť jeden zážitok zo života, detstva či z práce, ktorý prežívate ako zaťažujúci pri pomyslení naň, alebo sa môžete pripraviť systematicky. Pri opakovanom použití, spracovaním niekoľkých najstarších a najsilnejších spomienok možný až terapeutický efekt v reálnom živote (pozri návod nižšie). 

Môžete si pripraviť jeden či viac zdrojových zážitkov (spomienok, miest, alebo si počas stretnutia pustíte obľúbenú hudbu, videá s mačiatkami alebo čokoľvek čo vám robí dobre:).

Naučíte sa tiež techniku "motýlieho objatia" ktorú ľahko použijete kedykoľvek na zníženie či spracovanie stresu aj sami. A možno nejaký drobný bonus. 

Vhodné pre každého, špeciálne pre ľudí zo zaťažujúceho prostredia, napr. zdravotníctvo, polícia, ale aj školstvo, Možnosť spracúvať zážitky s klientmi, kolegami, vlastného neúspechu, ako psychohygiena a súčasť prevencie vyhorenia.

Nenahrádza zdravotnícku starostlivosť ani psychoterapiu.

Podmienka je bezpečie a súkromie počas online stretnutia doma.

Nevhodné pre ľudí v akútnej, nestabilnej fáze psychického ochorenia alebo nedostatku iných zdrojov.

I keď ide o jednu z najbezpečnejších techník, v skupinovom formáte sa nedajú ošetriť všetky individuálne potreby a každý nesie zodpovednosť sám za seba. Pokiaľ by po skupinovej flash technike vznikla nepohoda, je vhodné vstupovať do procesu so zabezpečenou psychoterapeutickou alebo inou formu efektívnej podpory ktorú môže využiť.

Prihlásenie (na ktorýkoľvek z termínov): https://forms.gle/NLGz8FuH8bfi2VH68

Miesto: Online (zoom). 

Na všetky stretnutia platí tento link: https://us02web.zoom.us/j/87892578782?pwd=aENJamlpYUloMUNiN2FzSlV1RFdJQT09

Dátum: každý posledný štvrtok v mesiaci: 

23.2.2023; 23.3.2023; 27.4.2023; 25.5.2023; 29.6.2023

Čas: vždy 17:30, maximálne 1,5h.

Cena: 

Výška príspevku za jednotlivé stretnutie je dobrovoľná (reálna suma je 15€) v podobe daru pre OZ Landan. Do poznámky napíšte "dar" a svoje meno. Číslo účtu OZ: SK96 8330 0000 0023 0206 7840 alebo využite QR platbu dole. Poslanie OZ Landan je šírenie povedomia o traume a uzdravení medzi ľuďmi.

Lektor: Mgr. Ivan Vyskočil (EMDR terapeut a supervízor, psychológ a lektor rodinných a systémových konštelácií


Návod:
1. Vyberte zo svojich problémov iba JEDEN:) napr. úzkosť, fóbia, menejcennosť... .

2. Vybavte si jednu konkrétnu spomienku kedy ste sa tak cítili, čo sa dialo, kde ste boli, s kým.

3. Navnímajte si čo na tom vám padlo najhoršie a vnímajte emócie a pocit V TELE TERAZ keď na to myslíte. Kde v tele to rezonuje, ťažoba, zovretie, brucho, hruď, hrdlo, končatiny?

4. Chvíľu sa rozpomínajte, kedy ste takéto pocity cítili prvý krát? Vyberte pár najsilnejších a najstarších KONKRÉTNYCH spomienok (= keď ste vy mali najmenej rokov) spomienok. Každý mesiac jednu spracujte.

5. Potom porovnajte svoj život v tejto oblasti pred pár mesiacmi a teraz. Môžete poslať landanovi info čo ste si všimli:)

(dôležité bývajú aj spomienky, na ktoré opakovane myslíme v dospelosti a stále sú nepríjemné. Je možné spracovávať aj nepríjemné sny, prípadne skúsiť spracúvať budúcu situáciu ktorej sa obávame.
Možné použiť aj na pracovné témy a ako psychohygiena: zlá skúsenosť s kolegom, šéfom, klientom, situácia pocitu bezmoci, zlyhania a pod., prípadne rodinné témy: nepríjemné zážitky s náročnejšími deťmi, rodičovské, partnerské zlyhania, veci čo mi vadia na partnerovi a pod.)

Referencie:
"vdaka za prijemny zazitkovy seminar vcera, mala som doplnene rezervy a bola som dobre naladena cely vecer. Velmi vyzivna a funkcna technika! :)"
"Bolo to super, prijemne si nás sprevadzal 😉"
"Ďakujem, pomohlo mi to s rozvíjavím pozitívnej imaginácie."
"Tak si nás sprevádzal, aby bolo dobre každému."