Detské tai chi doma, v škole, v terapii

21.06.2023

Možnosť kúpenia záznamu zo semináru. Zakúpenie zahŕňa aj vstup do členskej sekcie taichicentrum na kurz detské tai chi, k materiálom. (cena 49€) píšte email, alebo cez link nižšie sa prihláste

Tai chi pre deti je hravá pohybová aktivita s hlbokým presahom - vieme ho cielene využiť na doplnenie energie aj na upokojenie, na uvoľnenie napätia i hyperaktivity, ako prostriedok na zvládnutie stresu, na skoncentrovanie aj zvládnutie emócií. Cviky sú nenáročné na čas, priestor, pamäť i fyzickú kondíciu, deti si ich ľahko osvoja a rady používajú. Dôležitou súčasťou je práca s dychom, vizualizáciou, vnímaním seba.

Na workshope si ukážeme, ako sa cviky dajú využiť cielene v konkrétnych situáciách a ako ich zapojiť do príbehov, aby to deti bavilo. Cieľom je dať deťom nástroje, ako vedieť vnímať, rozlíšiť aj spracovať svoje (bežné) emócie prostredníctvom pohybu. Tento prístup je možné úspešne využívať vo výchovnom i vzdelávacom procese a rovnako aj v psychoterapeutickej praxi. V psychotraumatológii sa hodí do prípravnej a stabilizačnej fázy.

Je vhodné pre deti od 4 rokov do 11/12 rokov. 

Seminár povedie Anna Ďarmati:

Som Anna Ďarmati, tai chi cvičím od r. 2002. Tai chi pre deti je môj originálny koncept, ktorému sa venujem od r. 2010. Minulý rok som napísala a vydala rozprávkovú knihu Tajomstvo ríše draka inšpirovanú cvikmi detského tai chi. V súčasnosti pripravujem jej českú verziu. Ako vyštudovaná psychologička využívam benefity tai chi a symbolických príbehov v knihe na prácu s emóciami u detí.  

Seminár je vhodný pre učiteľov/učiteľky, maminky i tationov a pomáhajúce profesie pracujúce s deťmi individuálne alebo aj skupinovo.  

Seminár prebehne online cez platformu zoom.

V čase od 9:00 -13:00

Cena: 49 €

Link na prihlasovanie: https://forms.gle/YUYYQYgGVYvNnd6g7